Андижон вилоятида жазони ўташ муассасаларидан пробация бўлинмалари ҳисобига чиқаётган шахсларни ижтимоий ҳаётга мослаштириш ва уларга кўмаклашиш бўйича ҳамкор ташкилотларинг кенгайтирилган йиғилиши бўлиб ўтди
Андижон вилояти ҳокимлигининг ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар, Фавқулодда вазиятлар ва сафарбарлик гуруҳи раҳбари Назиров Бекзодбек Жўрамирзаевич ҳузурида жазони ижро этиш муассасаларидан озод қилинган ҳамда пробация назорати остидаги шахсларни ижтимоий мослаштириш, ҳуқуқий ва психологик ёрдамлашиш борасида ўтган 9 ой давомида ҳамкор ташкилотлар томонидан амалга оширилган ишлар, йўл қўйилган камчиликлар ҳамда келгусида қилиниши лозим бўлган вазифалар ижроси юзасидан муҳокама йиғилиш ўтказилди.
Муҳокама йиғилишида тегишли мутасадди идора вакилларининг ҳисоботлари эшитилиб, келгусидаги муҳим вазифалар белгилаб олинди.